Informacje archiwalne

Produkt o kodzie CORE_I7_950_2,8 został wycofany z oferty.

Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.

Procesor Intel Core i7 950 3,06 GHz 8MB cache s. 1366 Box

Ocena: Ocena: 55 / 6 - 18 opinii | kod: CORE_I7_950_2,8

Opis Procesor Intel Core i7 950 3,06 GHz 8MB cache s. 1366 Box

Nehalem zaprojektowany został w zupełnie nowej architekturze. Intel nazywa ją czwartą generacją architektury Core. Jej podstawę stanowi modułowa budowa, dzięki czemu cała konstrukcja cechuje się bardzo dużą elastycznością, zwłaszcza pod względem liczby stosowanych w niej rdzeni. Bez problemu można w niej, w zależności od rynkowych potrzeb wykonać zarówno procesory dwu-, trzy-, cztero-, sześcio- jak i ośmiordzeniowe. Co ważne, wszystkie typy procesorów, niezależnie od liczby rdzeni, będą monolityczne, a nie jak w niektórych czterordzeniowych układach obecnej generacji łączone we wspólnej obudowie.

Podstawowa wersja Nehalema to układ czterordzeniowy. Architektura Nehalemów pozwala również na budowanie wielopoziomowych pamięci cache - w zależności od potrzeb procesor może mieć cache trzeciego, a nawet czwartego poziomu - choć ta możliwość dotyczyć będzie procesorów serwerowych i tych stosowanych w wysokowydajnych stacjach roboczych.

Core i7: Turbo mode

W Core i7 wprowadzono także znane z notebooków dynamiczne zarządzanie zasilaniem. Nosi ono nazwę Nehalem Turbo Mode. Co ważne, cały system zasilania jest bardzo elastyczny. Każdy moduł procesora, chodzi tu zarówno o same rdzenie, jak i pozostałe jednostki, takie jak np. pamięć cache L3 czy systemy I/O takie jak kontroler pamięci RAM bądź QPI, są zasilane oddzielnie.

Core i7: trzy kanały DDR3

Jedną z najważniejszych nowości w Core i7 jest wbudowanie w jego strukturę kontrolera pamięci RAM. Podobne rozwiązanie jest obecnie stosowane w układach firmy AMD. Wbudowany kontroler pamięci eliminuje przy dostępie do danych pośrednictwo układów chipsetu płyty głównej i stosunkowo wolnej magistrali FSB - ma to szczególne znaczenie w wypadku maszyn wieloprocesorowych, gdyż poszczególne kości nie blokują sobie nawzajem dostępu do będącej dla nich w tym wypadku wąskim gardłem magistrali systemowej. Co ważne, wbudowany w Nehalema kontroler pamięci obsługuje pamięci DDR3 (zarówno DDR3 800, 1066 i 1333 MHz) w sposób jedno, dwu, trzy lub czterokanałowy.

Core i7: Quick-Path Interconnect

Istotną nowością związaną z wymianą danych jest również wprowadzenie do architektury Nehalema specjalnego łącza międzyprocesorowego, wykorzystywanego też do komunikacji z chipsetem. Technologia ta nosi miano, technologii Quick-Path Interconnect i pozwala na szybką (do 25,6 GB/s - zastosowano cztery linie o przepływności 6,4 GB/s każda), bezpośrednią komunikację między procesorami z pominięciem chipsetu płyty głównej. Dzięki temu uzyskano ponad dwukrotny wzrost wydajności w międzyukładowej transmisji danych w stosunku do wieloprocesorowych systemów korzystających z tradycyjnej magistrali FSB. Jak już wspomnieliśmy magistrala systemowa QPI służy też do komunikacji z chipsetem.Jest to wersja która posiada QPI Link 4.8GT/s.

Cechy produktu Procesor Intel Core i7 950 3,06 GHz 8MB cache s. 1366 Box

TypIntel Core i7
ZłączeSocket 1366
Ilość rdzeni4
WersjaPudełkowa z chłodzeniem
Częstotliwość procesora3060 MHz
Wydzielana moc130 W
ProducentIntel
Technologia45 nm
L1 Cache4 x 32 kB
L2 Cache4 x 256 kB
Napięcie1,20 V
L3 Cache8192 kB
Funkcje dodatkoweTrusted Execution Technology
 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
Kalisz:
Legnica:
Katowice:
Gliwice:
Bytom:
Poznań:
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:
 

Podobne produkty





Opinie, komentarzeProcesor Intel Core i7 950 3,06 GHz 8MB… - Recenzje, opinie i komentarze

Ocena: Ocena: 5 5 / 6 - 18 opinii
Kyle · ProblemKtos sie przesiadal moze z Intela E8400, DDR2/800MHz?
czy przesiadka jest warta? czy przyrost wydajnosci jest > 20%?
pozdrawiam,
kyle

Meton · ProblemJa się przesiadłem z e4300@3,24GHz, EVGA 650i Ultra, 4GB ram na ten proc, Asusa Rampage II gene- ten większy i 3x2GB Corsair i powiem że wymiata. Karta to GTX 460. Pozdrawiam.
Rrrr · Problemhej ktora platforma lepsza 1156 czy 1366 ktory procek kupic duzo gram??
Bartix · Opiniaobie platformy są dobre pod 1156 są dobre i5 a nawet i7 jeśli zamierza się kupować naprawdę dobrą i7 za 2patyki to pozostaję nam ta ostatnia podstawka ;/ nie polecam jej do i7 za 1patyka nieopłacalne
Jacek · OpiniaHej bartix naucz się konstruować wypowiedź, ponieważ nic z niej nie można zrozumieć. Co się opłaca w końcu, a co nie? Zastanów się co piszesz i o której podstawce?
7 Styczeń 2011 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Jacek · ProblemHej bartix naucz się konstruować wypowiedź, ponieważ nic z niej nie można zrozumieć. Co się opłaca w końcu, a co nie? Zastanów się co piszesz i o której podstawce?
7 Styczeń 2011 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Znajomykox · ProblemCzytając komentarze przy niemal każdym processorze AMD widzę jakąś wstawkę ułomnych (o I7 albo I5 lepsze od x4 amd x6 amd)
A więc postanowiłem bronic firmę konkurencji
I napisze pełny świadomości że AMD jest lepsze xd (i się zacznie kłótnia haha)
a nie liczą się zastosowania czy grubość portfela który jest lepszy. Jak wiadomo litera A ta lepsza jest od AMD :p więc
Na początku był chaos, potem Bóg stworzył procesor 8 bitowy :p (i napisane zostało będzie się cpu ulepszało co pół roku) i tak było
Ale powstał spór i naród się podzielił na dobre AMD i złe Intel :)
Wysilij tą wiadomość do 5 znajomych posiadających Intel-a ..... kropa

Robocop · ProblemCześć nadludzie, hawk. Mam pytanie transcendentalne: jaka jest typowa temperatura pracy takiego i7 950 na fabrycznym chłodzeniu w idlu i pełnym obciążeniu na tej domyślnej fabrycznej paście termoprzewądzącej? :O Bez OC u mnie zamiata w przedziale 40-80 stopni C. Coś sporo chyba... :/
Syn robokopa · Problemale gorący ! jakieś 50 do 60 stopni to maks jak nic nie robi
1 Luty 2011 · Niska OCENA: 1Ocena: 2
Wymienić tylko standardowy wentylator na
Hipcio · ProblemWymienić tylko standardowy wentylator na coś lepszego i czad.
20 Luty 2011 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Gagol · ProblemPrzesiadka z E8500. Dla zwykłego Usera (jeśli nie masz "bzika" na punkcie FPS) i nie działasz na pamięciożernych aplikacjach(3 kanały ram)-to nie warto!
20 Luty 2011 · Wysoka OCENA: 4Ocena: 5
To jo godom · OpiniaAle lipa, moj caly lapek pobiera 24 W a ten procek 130, dodajac jeszcze do tego reszte trzeba miec juz powoli osobny obwod na zasilanie kompa, porazka ze stacjonarkami :/
Ggg-jjj-ll · ProblemTaa na pewno se pogram w crysisa na tym twoim złomie 24W. Nie wiesz nie gadaj. Jak tobie komp służy jako maszynka do pisania i o innych funkcjach nie wiesz (a i tak by ci paint nawet nie ruszył).
25 Lipiec 2011 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Sartx · ProblemCPU wydajny za marną kasę. Co więcej można napisać ?
-szał na wyścigi był jeszcze 3 lata temu . Teraz kazdy już ma komputer i nie potrzebuje szybszego

Yarek · OpiniaZa wysoka temperatura, za wysoka cena. Z podstawkami to porażka totalna. Wasze komentarze to totalne brednie. Niczego z nich, nie można zrozumieć! Piszecie jak ułomki, dyskusje to sobie na forum możecie prowadzić. Nic z waszych komentarzy nie wynika.
ZMORA · OpiniaBardzo dobry procek, generalnie używam go do giercowania wspólnie z EVGA 580 GTX super clocked i 2x SSD OCZ 2 E VERTEX 120GB spięte w raid 0 + reszta na podobnym poziomie. Tak było jest i będzie, chcesz mieć płacz i płać, nie masz kasy to odłóż lub kup pudełko na śniadanie ( PSX lub X-boxa) Proca polecam szczególnie do win7 64 bit, gierki chodzą jak marzenie, temperaturki też marzenie i niech każdy wydaje swoją kasę na co chce bez głupich postów co zrobiliby inni z taka kasą. Jego kasa - jego decyzja, można doradzić, ale nie negować! Pozdrawiam.
Omg · Opinia130W w 2013 bez nowych instrukcji, ludzie piszacy ze moc za marna kase nie maja bladego pojecia jakie brednie wypisuja, przestanie bredzic o grach w ktorych dobrze podkrecony amd za 1/2 ceny da sobie rade, litosci...
ktos to bawi sie czyms wiecej niz grami kupujac ten procek wywala kase w bloto, na dzien dzisiejszy od 4 lat jest stagnacja, ktos wspomnial w innym poscie o tym ze oplaca sie doplacac w tysiacach za 10-20% mocy, zartujesz sobie synku ? gdzie ty masz tu oplacalnosc... od 4 lat mamy procesory ktore sie roznie od siebie kilku procentami, przeciez to kpina, po ostatnim announcie AMD mozna sie tylko spodziewac utrzymania g...nego trendu przez Intel i bedziecie dostrawac kotlety o 5% wydajniejsze ale nie juz za niebotyczne sumy 800zl tylko za 1800zl :)
w 2013 roku dalej nie ma grafenowych cpu, przy cenach pamieci dalej w CPU daje sie jakies smieszne ilosci typu 6/8MB, nie mowiac juz o procesorach wielowatkowych czy nawet optycznych.... jak tak dalej bedzie to to konsole z cholernymi tabletami wypra rynek calkowicie... a ludzie pracujacy w 3dmaxach itp beda musieli krocie placic za stacje graficzne oparte o uklady hybrydowe arm+gpcpu (jako math/scale-unit) +cpu(x86) jako baza
przyszlosc jest tragiczna, najlepszy rozwoj cpu byl w czasach amd/intel/cyrix, obecnie jest nedza i rozpacz wydawanie jakichkolwiek pieniedzy na upgrade np. z phenom II 965 na i5 czy cokolwiek innego to zart, absolutnie nie ma co kupic na dzien dzisiejszy

Siwy · Odpowiedźsiwy@Omg: zgadzam sie. marketing intela i amd wyciska co moze z niemal identycznych produktow. a ofiary marketingowcow widzimy w postach powyzej. : )

Dodaj kolejny komentarz:



Ocena:
                  







  Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2024 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij /  Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.